czwartek, 6 stycznia 2011

SYPIALNIA NA PODDASZU

Sypialnia na poddaszu

Usytuowanie poddasza czyni je najbardziej zaciszną częścią domu. Dzięki temu doskonale pełni funkcję miejsca do pracy lub wypoczynku.

Różnice kondygnacji dzielą dom na strefy. Dolna jest przestrzenią dzienną, w której toczy się życie całej rodziny, gdzie przyjmuje się gości. Poddasze zaś to strefa prywatna, nocna, tam wypoczywamy, oddajemy się skupieniu, cichej pracy, etc. Właśnie dlatego jest to idealne miejsce na sypialnię.

W zależności od kształtu dachu, typu układu konstrukcyjnego, wysokości pomieszczeń i ich umiejscowienia, mogą powstać wnętrza o bardzo różnym charakterze.
Sen romantyka
Przytulne barwy ścian, niewielkie okno, przez które sączy się światło. Meble i starannie dobrane dodatki wywołują uczucie nostalgii i romantyczny nastrój. Półmrok nadaje wnętrzu tajemniczy charakter.  
Sen romantyka
Otwarcie na naturę
Duże okna po otwarciu tworzą balkon. Słoneczne światło wypełnia przestrzeń po brzegi. Sypialnia zatopiona w zieleni. Starannie dobrane sprzęty o kolonialnym charakterze przenoszą wyobraźnią w odległe zakątki ziemi.
Otwarcie na naturę
Ascetyczne wyciszenie
Wyraźne inspiracje Wschodem. Biel ścian, sufitu i podłogi kontrastuje z ciemnymi sprzętami. Światło wpadające przez cztery równomiernie rozmieszczone okna rozprasza się we wnętrzu. Symetria harmonizuje przestrzeń. Nastrój sprzyja wyciszeniu i medytacji.
Ascetyczne wyciszenie
Tęsknota za światłem
Otwarta przestrzeń. Wokół naturalne materiały. Ciepłe i jasne barwy nadają wnętrzu przytulny charakter. Dwa umieszczone obok siebie okna do poddaszy sprawiają, że sypialnia tonie w naturalnym świetle.
Tęsknota za światłem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz