środa, 5 stycznia 2011

ŁAZIENKA-PŁYTKI REKTYFIKOWANE

Do wyboru płytek rektyfikowanych mogą nas skłonić względy stylistyczne. We wnętrzu minimalistycznym trudno sobie wyobrazić płytki nierektyfikowane z widoczną szeroką fugą. Zobacz, w jakich miejscach jeszcze sprawdzą się płytki o regularnych brzegach i jednakowych rozmiarach...

 

Estetyczne łączenie małych i dużych płytek


Wybór płytek rektyfikowanych pozwala na bezpieczne stosowanie kombinacji elementów o różnej wielkości, czyli zestawianie kilku formatów.
Takie płytki sprawdzą się również w przypadku mozaiki ciętej, która jest wykonywana przez pocięcie dużej płytki na mniejsze elementy, ma ostre krawędzie i dlatego najlepiej wygląda w połączeniu z płytami, które mają takie same, regularne brzegi.

Płytki rektyfikowane - duży format i naturalne materiały

Rektyfikacja płytek szczególnie pożądana jest w przypadku produktów, które mają imitować materiały naturalne – kamień i drewno. Na przykład płytki imitujące marmur zdecydowanie lepiej wyglądają w wersji z przyciętymi brzegami – lepiej naśladują kamień naturalny, który po obróbce ma ostre, a nie zaokrąglone krawędzie.
Warto również skłonić się ku nim, gdy zależy nam na płytach o większym formacie – wtedy użycie okładziny rektyfikowanej pozwoli na zmniejszenie szerokości fugi na przykład z 8 do 1,5 mm.

Niemal każda firma ceramiczna ma obecnie w swojej ofercie płytki rektyfikowane. Można je układać w łazienkach, kuchniach i salonach. Kolekcja Infinita, Opoczno. Cena netto: 28-90 zł/m2 (w zależności od wymiaru płytek) 
Płytki fektyfikowane


Płytki rektyfikowane mają tę przewagę nad kalibrowanymi, że ich brzegi poddaje się mechanicznemu zeszlifowaniu, a różnica wymiarów elementów jednej serii nie jest większa niż 0,2 mm. Kolekcja Sensual, Paradyż. Cena netto: 20-181 zł/m2 (w zależności od wymiaru płytek)
Płytki fektyfikowane


Mimo że płytki przylegają do siebie niemal idealnie, także należy zachować między nimi wąską, 1,5-milimetrową fugę, która uchroni je przed pękaniem. Kolekcja Calabria, Cersanit. Cena netto: 13-133 zł/m2
Płytki fektyfikowane


Ściany i podłogi ułożone z płytek rektyfikowanych wyglądają jednolicie. Bardzo dobrze prezentują się wzorzyste płaszczyzny. Kolekcja Marble Hill, Naxos. Cena netto: 214-226 zł/m2
Płytki fektyfikowane


Bez obaw można z nich też tworzyć kombinację elementów o różnej wielkości. Kolekcja Piumetta, Paradyż. Cena netto: 80-104 zł/m2 (w zależności od wymiaru płytek) 
Płytki fektyfikowane


Rektyfikacji są poddawane między innymi płytki, z których robi się mozaikę. Tylko z równymi brzegami będzie się prezentowała naprawdę ładnie. Kolekcja Sarda, Tubądzin. Cena netto: 24-250 zł/m2 (w zależności od wymiaru płytek) 
Płytki rektyfikowane


Do elementów o większym formacie pasują wąskie fugi. Zastosowanie płytek rektyfikowanych pozwoli na ich zmniejszenie z 8 do 1,5 mm. Kolekcja Marmo Ecologico, Marca Corona. Cena netto: 137-180 zł/m2
Płytki rektyfikowane



Płytki rektyfikowane pasują szczególnie do wnętrz minimalistycznych, w których źle wyglądałyby szerokie fugi. Kolekcja Travena/Trovan, Paradyż. Cena netto: od 25 do 175 zł/m2 (w zależności od wymiaru płytek)
Płytki rektyfikowane

8 komentarzy: