Podpowiadamy, jak urządzić na poddaszu wygodny pokój dla dziecka
Dla małego dziecka przestrzeń poddasza może być wygodna. Zakamarki tworzą tutaj liczne możliwości do kreatywnych zabaw. Ponieważ małe dziecko bawi się najczęściej na podłodze, dobrze wykorzystaj tę przestrzeń, postaw tam niższe meble i skrzynie z zabawkami. Problemy z zagospodarowaniem poddasza mogą sie zacząć, gdy dziecko podrośnie.Warto wiedzieć
Okna dachowe bezpieczne i wygodne. W pokoju dziecięcym warto zastosować okna wyposażone w bezpieczny pakiet szybowy. Warstwa folii w środku zestawu będzie gwarancją, że w razie stłuczenia kawałki szkła nie spadną na podłogę. Dzięki tej folii oraz szybom różnej grubości pakiet szybowy lepiej tłumi dźwięki niż klasyczny zestaw, co sprawdza się w przypadku dzieci w każdym wieku – małe mają niezakłócony sen, starsze ciszę podczas nauki.Pokój dziecka musi spełniać wiele funkcji – pokoju do pracy, ćwiczeń, bawialni, biblioteki, miejsca towarzyskich spotkań – co rzutuje na kształt, wielkość i sposób oświetlenia pomieszczenia.
Jaką wielkość powinien mieć pokój dla dziecka na poddaszu?
Dla małego dziecka przestrzeń pod skosami może być nawet wygodna: daje większe poczucie bezpieczeństwa, a zakamarki tworzą liczne możliwości do kreatywnych zabaw. Zagospodarowanie małego pokoju z licznymi skosami dla nastolatka jest już pewnym wyzwaniem. Według standardów przyjętych w domach jednorodzinnych uznaje się, że pokój dziecięcy powinien mieć nie mniej niż 11 mkw. pełnowartościowej powierzchni, co oznacza, że powierzchnia pokoju liczona po podłodze powinna być większa.Jak oświetlić pokój dziecięcy?
Ponieważ pokój dziecięcy jest wielofunkcyjny, koniecznie trzeba zapewnić mu odpowiednią ilość naturalnego światła. Jeśli w pomieszczeniu jest okno w ścianie szczytowej lub lukarna, warto uzupełnić je oknem połaciowym, które lepiej doświetli na przykład miejsce do odrabiania lekcji.Jak zaaranżować dla dziecka przestrzeń poddasza?
Małe dziecko bawi się na podłodze, dlatego jej powierzchnia, nawet jeśli jest pod skosami, może być w pełni wykorzystana. Bez problemu zmieszczą się tam niski stolik i krzesełka. Nawet jeśli dziecko wstaje, skośne połacie nie są zagrożeniem dla jego bezpieczeństwa.Problemy z zagospodarowaniem przestrzeni zaczynają się, gdy dziecko podrośnie. Konieczne będą pełnowymiarowe meble wymagające miejsc pełnej wysokości: wysoka szafa, biurko. Żeby wygodnie korzystać z łóżka, również potrzeba przestrzeni o większej wysokości.
Ciekawy i inspirujący wpis
OdpowiedzUsuńRewelacyjny jest ten wpis
OdpowiedzUsuńBardzo interesujący wpis
OdpowiedzUsuńTen wpis jest bardzo ciekawy
OdpowiedzUsuńInteresujący wpis
OdpowiedzUsuńBardzo interesujący wpis
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawie
OdpowiedzUsuńPodoba mi się ten wpis
OdpowiedzUsuńTen wpis jest bardzo ciekawy
OdpowiedzUsuńTen wpis jest bardzo ciekawy
OdpowiedzUsuńWartościowe informacje
OdpowiedzUsuńSuper ciekawy wpis
OdpowiedzUsuńBardzo interesujący wpis
OdpowiedzUsuńWartościowe informacje
OdpowiedzUsuńInteresujący wpis
OdpowiedzUsuńInteresujący wpis
OdpowiedzUsuń